Okna-Koszecin

Piece centralnego ogrzewania

Strona główna » Piece centralnego ogrzewania

Piece Centralnego Ogrzewania

Nowoczesny piec centralnego ogrzewania to wyraz troski o środowisko, ale również sposób na oszczędność. Kotły CO pozwalają na szybkie podgrzanie krążącej w instalacji wody. Można wyróżnić piece centralnego ogrzewania zasilane paliwami stałymi, gazem lub prądem elektrycznym. Zastosowanie nowych technologii w konstrukcji pieców pozwoli na znaczne zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Będzie również rozwiązaniem korzystnym pod względem ekonomicznym, bowiem większa efektywność spalania wpływa na zmniejszenie częstotliwości zakupu paliwa.

Efektywne ogrzewanie piecem

Klientom z Koszęcina, Tarnowskich Gór i Lublińca, ale również pozostałych części województwa śląskiego, proponujemy nie tylko zakup nowoczesnego kotła centralnego ogrzewania. Nasze usługi obejmują również jego wymianę, a także przegląd, serwis lub wymianę instalacji cieplnej w Państwa domu. Nasi pracownicy podpowiedzą również, jakie rozwiązania technologiczne, takie jak nowoczesne okna lub zewnętrzne rolety, można zastosować, aby ograniczyć straty ciepła i zapewnić jak największą efektywność ogrzewania piecem. Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Piece na paliwa stałe

Piece na paliwa stałe stanowią popularne rozwiązanie szczególnie w domach jednorodzinnych zlokalizowanych w mniejszych miejscowościach. W zależności od rodzaju stosowanego wsadu, wyróżnia się kotły na drewno lub węgiel, modele przystosowane do spalania pelletu lub węgla typu ekogroszek. Pracą nowoczesnego pieca kieruje sterownik, odpowiedzialny za utrzymanie odpowiedniej temperatury. Niektóre modele kotłów wyposażone są w automatyczne podajniki paliwa, dzięki czemu ich obsługa jest jeszcze prostsza.

Jak dobrać moc pieca CO do powierzchni domu?

Wybierając piece CO, należy przede wszystkim określić jego moc – parametr zależny od wielkości budynku, jego szczelności czy izolacyjności. W naszym sklepie pomożemy w wyliczeniu mocy pieca, uwzględniając przy tym dane techniczne murów obiektu, wielkość czy rozmieszczenie pomieszczeń i źródło ciepła.

Aby precyzyjnie określić moc pieca CO, trzeba dokonać analizy zapotrzebowania budynku na ciepło. W domach starych, gdzie izolacja jest bardzo słaba, a okna nieszczelne, wynosi około 100 W/m2. W nowym budownictwie z kolei waha się w granicy 45 – 75 W/m3. Obiekty niskoenergetyczne lub o zwiększonej izolacyjności termicznej, mają natomiast zapotrzebowanie na ciepło poniżej 45 W/m2. Mając takie informacje, można określić moc grzejników, jaka jest niezbędna do ogrzania konkretnych pomieszczeń. Po zsumowaniu tych danych wiadomo, jaki kocioł wybrać.

O czym pamiętać przy zakupie pieca CO?

Poza mocą kotła CO warto zastanowić się, jaki rodzaj paliwa chce się w nim spalać. Większość modeli pieców jest przystosowana do danego typu paliwa i tylko jego zastosowanie da najlepszy rezultat. Wykorzystanie innego rodzaju jest co prawda możliwe, ale powoduje duży, kilkunastoprocentowy spadek sprawności pieca oraz emisję szkodliwych związków do atmosfery. Klienci mogą wybrać wśród naszej oferty modele kotłów CO na takie paliwa stałe, jak np.:

  • węgiel kamienny;
  • drewno;
  • pellet;
  • brykiet.

Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą kotłów CO w naszym sklepie w Koszęcinie. Służymy profesjonalnym doradztwem w doborze pieca.