Okna-Koszecin

Rolety zewnętrzne i wewnętrzne

Strona główna » Rolety zewnętrzne i wewnętrzne

Rolety zewnętrzne i wewnętrzne

Wewnętrzne i zewnętrzne rolety okienne pomagają w zachowaniu prywatności nawet w gęsto zaludnionej okolicy. Ochrona przed wzrokiem przechodniów i sąsiadów to nie jedyna ich zaleta. Rolety zewnętrzne mogą stanowić element zabezpieczenia przed wtargnięciem intruzów, podobnie jak antywłamaniowe drzwi i bramy garażowe. Zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne rolety pozwolą na uzyskanie zaciemnienia pomieszczenia. Rolety wykazują też właściwości termoizolacyjne. W upalne dni będą zapobiegały nadmiernemu nagrzaniu, a w zimie pozwolą na zatrzymanie ciepła.

Rolety antywłamaniowe

Antywłamaniowe rolety to rozwiązanie często wybierane do domów jednorodzinnych i mieszkań położonych na niższych kondygnacjach. Wyróżniają się wysoka trwałością i odpornością na uszkodzenia. Wyposażone są w rożnego rodzaju blokady, uniemożliwiające otworzenie rolety od zewnątrz. Rolety antywłamaniowe to nie tylko bardzo dobre zabezpieczenie przed wtargnięciem do pomieszczenia. Zapewniają również izolacje akustyczną, tłumiąc dochodzące z zewnątrz dźwięki.

Oferujemy rolety przystosowane do różnych typów okien PCV, a także innych elementów stolarki otworowej. Podtynkowe, naokienne i elewacyjne rolety antywłamaniowe, a także inne rodzaje zabezpieczeń, mogą Państwo zamówić w naszych sklepach zlokalizowanych w Tarnowskich Górach, Koszęcinie oraz Lublińcu. Zapraszamy do współpracy nie tylko właścicieli prywatnych domów, ale również przedsiębiorców z terenu całego województwa śląskiego.

Dlaczego warto zamontować rolety zewnętrzne?

Przede wszystkim zewnętrzne rolety to zabezpieczenie domu przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi – deszcz, wiatr, śnieg, promienie UV. Produkt ten jest jednocześnie istotnym elementem zabezpieczenia antywłamaniowego. Rolety zewnętrzne powstają z solidnego aluminium lub PCV, które staje się dodatkową przeszkodą dla włamywacza. Dodatkowo rolety można instalować po wewnętrznej lub zewnętrznej stronie ramy okiennej!

Jak montować rolety zewnętrzne na elewacji budynku?

Rolety zewnętrzne, aby spełniały swoje zadanie, powinny być odpowiednio zamontowane. Ich zadaniem jest nie tylko zmniejszenie ilości spojrzeń sąsiadów czy hałasu we wnętrzu budynku. Przede wszystkim takie rolety zamontowane na oknach lub drzwiach redukują nasłonecznienie w pomieszczeniu.

Przed montażem rolet zewnętrznych trzeba wykonać niezbędne pomiary i dobrać technikę montażu do preferencji domowników. Do wyboru są tradycyjne, manualne techniki sterowania oraz automatyczne. W przypadku drugiego systemu rolety podnoszą się w ustalonym czasie. Można nimi stosować z urządzeń mobilnych w dowolnym miejscu na świecie.

Przy dokonywaniu pomiarów, trzeba zwrócić szczególną uwagę na szerokość oraz wysokość ościeża. Nie zaleca się jednak montowania rolet zewnętrznych samodzielnie. Nie każdy ma niezbędne umiejętności, aby się tym zajęć.

W naszym sklepie w Koszęcinie sprawnie i szybko zamontujemy zakupione rolety zewnętrzne oraz wewnętrzne. Zapoznaj się ze wszystkimi zaletami, jakie dają takie rolety i skontaktuj się z naszymi pracownikami.