Okna-Koszecin

brama garażowa segmentowa

Czym charakteryzują się segmentowe bramy garażowe?

Wybór bramy garażowej to bardzo ważna decyzja. Musi być ona wygodna, bo korzysta się z niej niezwykle często, a także stanowić odpowiednie zabezpieczenie wnętrza, w którym trzyma się przecież cenne przedmioty: przede wszystkim samochód, ale nieraz również zapasowe części, narzędzia lub mniejsze pojazdy, takie jak skutery lub rowery. Równocześnie powinna być łatwa do otwierania i zamykania, aby podróżowanie samochodem było odpowiednio wygodne. Ważne także, aby brama pasowała stylistycznie do elementów domu, na przykład dachu lub drzwi wejściowych, a jeśli garaż stanowi z nim wspólną bryłę, powinna zapewniać też odpowiednią izolację cieplną.

Jak zbudowane są segmentowe bramy garażowe?

Najpopularniejszym rozwiązaniem są w tej chwili bramy segmentowe. Składają się z podłużnych paneli, stanowiących płaszcz bramy, a także sprężyn, zawiasów innych elementów mechanicznych. Mogą być automatyczne lub otwierane ręcznie, ale dziś stosuje się przede wszystkim te pierwsze. Po naciśnięciu przycisku brama jest stopniowo wsuwana na górę, wzdłuż wejścia do garażu i ostatecznie podwieszana pod sufitem. Dzięki temu po otwarciu praktycznie w ogóle nie zajmuje miejsca, w przeciwieństwie do klasycznych bram skrzydłowych, a także nie ogranicza widoczności. Zastosowany mechanizm sprawia, że cały proces przebiega bardzo sprawnie – panele przechylają się lekko względem siebie, dzięki czemu brama może się delikatnie zawinąć i wsunąć na miejsce pod sufitem.

Jaka brama segmentowa będzie odpowiednia?

Najbezpieczniejszym i najpewniejszym rozwiązaniem są segmentowe bramy garażowe z panelami wykonanymi ze stali. Wypełnione są dodatkowym uszczelnieniem, między innymi z gumy lub pianki poliuretanowej. Wykorzystywane materiały są nie tylko trwałe i skuteczne, ale także chronią przed utratą ciepła. Jeśli zaś chodzi o jej wygląd, to bramę można pomalować na właściwie dowolny kolor. Wystarczy podążyć za własnymi upodobaniami. Powszechnie dostosowuje się bramę garażową do barwy drzwi wejściowych domu. Dzięki temu cała posiadłość może zachować stylistyczną spójność.