Okna-Koszecin

okna pcv

W czym tkwi sekret popularności okien z PCV?

Wybór odpowiednich okien jest bardzo ważną decyzją, nie tylko pod względem estetycznym, ale również, a może przede wszystkim, z powodu ich funkcjonalności. Odpowiednio dobrane okna zwiększają ochronę przed włamaniem (co ma duże znaczenie w domach jednorodzinnych i nisko położnych mieszkaniach), izolują od hałasów dochodzących z zewnątrz i pozwalają utrzymywać w pomieszczeniach przyjemną temperaturę. Zdecydowanie najczęściej wybieranym rozwiązaniem w Polsce są okna stworzone z PCV, czyli polichlorku winylu (tak naprawdę skrót PCV jest w naszym kraju mocno ugruntowany, ale niepoprawny – właściwie są to okna z PVC lub okna z PCW). Posiadają one bardzo wiele zalet, które czynią je atrakcyjnym i niezwykle opłacalnym wyborem.

Okna PCV to oszczędność i wysoka jakość

Istnieje całkiem sporo powodów, dla których okna z PCV utrzymują niezmiennie tak wysoką popularność, ale prawdopodobnie najważniejszym z nich jest niska cena, zwłaszcza w porównaniu do modeli z drewna i aluminium. Pozostają jednak przy tym bardzo funkcjonalne, często nawet bardziej od swoich droższych odpowiedników. Polichlorek winylu jest materiałem niezwykle łatwym obróbce, można bez większych problemów nadać mu właściwie dowolny kształt i bez ograniczeń go łączyć, co sprawia, że okna PCV są bardzo szczelne, a do tego doskonale radzą sobie z utrzymywaniem ciepła. Ich ogromną zaletą jest również znaczna wytrzymałość i odporność na warunki atmosferyczne – wysokiej jakości egzemplarze zachowują błysk i kolor przez wiele lat, nie tracąc przy tym pozostałych pozytywnych właściwości, na przykład izolacyjnych.

Okna PCV są bardzo wygodne

Istotną cechą okien wykonanych z PCV jest ich lekkość. Wynika z tego wiele zalet: są dzięki temu łatwe w transporcie oraz montażu, a także nie stanowią zbyt dużego obciążenia dla konstrukcji. Nie wpływa to przy tym negatywnie na ich wytrzymałość lub stabilność. Występują w wielu różnych kolorach, oferując charakterystyczny błysk i estetyczny, elegancki wygląd. Co ważne, są również bardzo łatwe w konserwacji. Nie wymagają żadnych skomplikowanych zabiegów – wystarczy okazjonalnie je wyczyścić, a wszelkie zabrudzenia schodzą z nich naprawdę łatwo. Dzięki temu są stosunkowo niedrogą, a trwałą i wygodną w utrzymaniu inwestycją na wiele kolejnych lat.