Okna-Koszecin

Strona główna » Jak montować rolety zewnętrzne na fasadzie budynku?
okno z zewnętrzną roletą

Jak montować rolety zewnętrzne na fasadzie budynku?

Jeśli twoje życie w domu jest pełne hałasu, zbyt wielkiej ilości słońca i wścibskich spojrzeń przechodniów, warto zamontować rolety. Od razu zauważysz znaczącą różnicę na plus! Jednak jakie rolety wybrać? Jedną z lepszych możliwości jest montaż rolet zewnętrznych, które chronią mieszkanie przed hałasem, nasłonecznieniem i spojrzeniami z zewnątrz. Sprawdź jak je odpowiednio zamontować na fasadzie budynku.

Od czego warto zacząć montaż rolet?

Jeśli zamierzasz zamontować rolety zewnętrzne na fasadzie budynku, koniecznie wykonaj odpowiednie pomiary. Niezbędne jest także wybranie, jaka metoda sterowania będzie najbardziej pasowała do preferencji domowników. Dostępne są tradycyjne, ręczne metody sterowania oraz nowoczesne rozwiązania, które symulują obecność mieszkańców ponosząc rolety o określonych godzinach, czy umożliwiają sterowanie urządzeniami mobilnymi z dowolnego miejsca.

Dokładnie zmierz szerokość i wysokość ościeża, jednak pamiętaj, że mogą wystąpić drobne nierówności, dlatego od najmniejszej szerokości odejmij około 5 mm, co później można skorygować i dopasować do faktycznej wartości. 

Czy warto montować rolety zewnętrzne samodzielnie?

Obecnie dostępne na rynku rolety jak najbardziej można montować własnoręcznie. Jednak nie każdy czuje się pewnie w takich skomplikowanych pracach, nie każdy też ma stosowne umiejętności manualne, aby z powodzeniem się tym zająć. Rolety zewnętrze zakupione w naszym sklepie w Koszęcinie montujemy szybko, profesjonalnie i z wieloletnim doświadczeniem. Pamiętaj, że powierzenie nam tego zadania, gwarantuje, że roleta będzie prawidłowo osadzona, a Ty możesz zacząć cieszyć się ze wszystkich korzyści, które zapewnia obecność rolet w domu. Zapewniamy najkorzystniejsze rabaty cenowe przy zamówieniu rolet wraz z montażem.