Okna-Koszecin

Strona główna » Klasy drzwi antywłamaniowych
drzwi antywłamaniowe

Klasy drzwi antywłamaniowych

Coraz więcej osób inwestuje w swoje mieszkanie lub dom jednorodzinny. Jednak, w jaki sposób sprawić, aby było to bezpieczne miejsce do życia? Dobrym zabezpieczeniem będą odpowiednie drzwi antywłamaniowe, które pozwolą uchronić mieszkańców i dobytek przed włamywaczami. Czym warto kierować się przy wyborze solidnych drzwi zewnętrznych? Jak wybrać odpowiednią klasę? Dowiedz się, czytając nasz artykuł na ten temat. 

Obowiązujące oznaczenia klas drzwi antywłamaniowych

Jeszcze parę lat temu w Polsce stosowano trzy kategorie drzwi antywłamaniowych: A, B oraz C. Drzwi klasy A nie odznaczały się właściwościami antywłamaniowymi, “B” charakteryzowały się zwiększoną odpornością, natomiast “C” były najtrwalsze spośród tych rodzajów. Jednak nie była to klasyfikacja w pełni wyczerpująca temat, niewiele też sugerowała klientowi. Obecnie używana jest norma europejska PN-EN 1627: 2012, według której oznaczamy drzwi symbolem RC, czyli Resistance Class. Najniższa klasa to RC1, która oznacza drzwi proste do pokonania nawet dla niewprawnego włamywacza- można otworzyć w czasie do trzech minut przy pomocy siły fizycznej. Z kolei najwyższa klasa RC6 określa drzwi, których sforsowanie wymaga 20 minutowych operacji z użyciem ciężkich, głośnych narzędzi, mogących wzbudzić czujność sąsiadów. W praktyce drzwi o oznaczeniach RC5 i RC6 stosowane są jedynie w obiektach specjalnych, takich jak banki czy więzienia. 

Najlepszej jakości drzwi dla każdego.

Z poprzedniej części artykułu możemy się dowiedzieć jak ważne są solidne, dobrze wykonane i zamontowane drzwi. Koszęcin i Lubliniec to miasta, w których działa profesjonalna firma Katarzyna Kucierajter Z.H.U. która oferuje montaż drzwi antywłamaniowych wyposażonych w wieloryglowe zamki i zawiasy zapobiegające wyrwaniu skrzydła drzwi.