Okna energooszczędne są bardzo ważnym elementem budynku, którego zapotrzebowanie na energię jest stosunkowo niska. Nowoczesne okna mają ograniczyć zużycie energii na ogrzewanie.
Okna energooszczędne – co to znaczy?
Współczynnik przenikania ciepła jest parametrem, który wyznacza poziom energooszczędności okna. Decydując się na zakup takiego okna, należy zwrócić uwagę na rzeczywiste jego parametry. Montując tego typu okna, sprawiamy, że zużycie energii cieplnej spada, a jednocześnie umożliwiamy pozyskiwanie darmowej energii słonecznej do ogrzania i doświetlania wnętrz. Są one standardem w nowoczesnych domach jednorodzinnych, które wynikają przede wszystkim ze świadomości inwestorów. Coraz więcej uwagi poświęca się temu, aby okna miały większą izolacyjność termiczną. Takie działanie jest obecnie koniecznością. Energooszczędność w wielu dziedzinach, również w świecie stolarki okiennej jest parametrem poszukiwanym od wielu lat. Wielu klientów poszukuje „ciepłych” okien, które pozwalają na zaoszczędzenie na rachunkach za ogrzewanie.
Z jakich elementów składa się okno energooszczędne?
Wybierając okna energooszczędne, należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Bardzo ważną częścią składową okna jest profil i izolacyjność cieplną, którą osiąga. Im głębszy profil, tym cieplejsze okno. Cała konstrukcja okna, która utrzymuje ciężki pakiet szybowy, musi być stabilna. Ciepłe profile okna zazwyczaj są wielokomorowe, a jednocześnie zawierają wkładki termoizolacyjne, które dodatkowo je docieplają. Optymalne są okna z potrójną szybą wypełnioną gazem szlachetnym. Wysokiej klasy okna, które gwarantują izolację cieplną, możemy nabyć w Firmie OKNA KOSZĘCIN. Warto zwrócić uwagę także na rodzaj szkła, z jakiego są one wykonane. Kolejnym zwrócić uwagę też na ramę okienną. Rama dystansowa stabilizuje przestrzenie międzyszybowe w oknach zespolonych. Najlepszym materiałem, z którego powinna być wykonana rama, jest stal szlachetna lub tworzywo sztuczne.