Okna-Koszecin

Strona główna » Zalety automatycznych bram garażowych
męska dłoń z pilotem do bramy garażowej

Zalety automatycznych bram garażowych

Automatyczne bramy garażowe to obecnie jedno z najpopularniejszych rozwiązań, zaliczane do standardowego wyposażenia. I nic w tym dziwnego. Takie konstrukcje mają wiele zalet i świetnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie liczy się przede wszystkim wygoda. Jakie są więc główne korzyści wynikające z zastosowania automatycznej bramy garażowej? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Automatyczne bramy garażowe – wygoda i oszczędność czasu

Automatyczne bramy garażowe cenione są przede wszystkim za wygodę. Dzięki ich zastosowaniu możliwe jest zaparkowanie samochodu wewnątrz garażu bez wychodzenia z jego wnętrza. Cały proces odbywa się przy pomocy autopilota, który działa nawet z dużej odległości. Jest to szczególnie ważne w sezonie jesienno-zimowym, kiedy odnotowywane są opady deszczu i śniegu.

Zastosowanie automatycznej bramy garażowej oznacza także większą oszczędność czasu. Nie musimy bowiem opuszczać pojazdu – czekamy wygodnie w aucie, korzystamy z systemu automatycznego sterowania i wjeżdżamy wprost do wnętrza budynku.

Jakie są zalety automatycznych bram garażowych?

Jakie są dodatkowe zalety automatycznych bram garażowych? Oto kilka z nich: 

  • większe bezpieczeństwo kierowcy: mniejsze ryzyko kradzieży samochodu – brak konieczności opuszczania auta sprawia, że unikamy jednego z najniebezpieczniejszych momentów, czyli chwili, gdy pozostawiamy pojazd z kluczykami w stacyjce,
  • większe bezpieczeństwo budynku: znacznie trudniej jest otworzyć system automatyczny, niż jego ręcznie sterowaną wersję; to sprawia, że złodzieje mają mniejszą możliwość dostania się do garażu, a co za tym idzie także do samego domu (jeśli znajdują się one w jednej bryle), 
  • większe bezpieczeństwo dzieci: dzięki bramie sterowanej automatycznie, dzieci znajdujące się w domu nie są w stanie wykorzystać nieuwagi rodziców i wydostać się na posesję bez opiekuna.

Warto też dodać, że zupełnie bezpodstawne są zarzuty, że system automatyczny szybciej ulega zepsuciu. Nowoczesne konstrukcje są bowiem w pełni efektywne i odporne na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Stanowią inwestycję, która się opłaca.